Zobacz temat - Robienie zdjęć vs słit focie - Forum Snookerowe | 147.pl

Szukasz nowego mieszkania w Gdańsku? Mieszkania Gdańsk - wszyscy deweloperzy z Gdańska w jednym miejscu
Forum Snookerowe | 147.pl Strona Główna Forum Snookerowe | 147.pl

Forum miłośników światowego snookera

147.pl  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Snooker 147.pl - Serwis snookerowy

Poprzedni temat «» Następny temat
Robienie zdjęć vs słit focie
Autor Wiadomość
alfee1980

Wysłany: 2017-02-16, 10:48   Robienie zdjęć vs słit focie

Możliwość robieni zdjęć ma każdy, (prawie) w każdym telefonie są dość dobre aparaty, każdy ma dostęp do sprzętu, często nawet kompakty mają bardzo zaawansowane ustawienia niczym lustrzanki, a cenowo też staje się to coraz bardziej akceptowalne. Na portalach społecznościowych królują słit-focie rozmazane, ale autor selfi ma niby seksi dziubek, albo właśnie jest na szalonej imprezie i niby zdjęcie pijanego kolegi jest super śmieszne. Oczywiście są i zdjęcia nieco ciekawsze, zwłaszcza gdy jedzie się na wakacje i robi się fotki z ładnym tłem tongue Na pewno jest i grupa tych, co znają się robieniu zdjęć i starają się robić dobre jakościowo jak i ciekawe zdjęcia. Mam pytanie - jak i co fotografujecie? Smartfon vs apart? Uczyliście się czy samorodny talent? Obrabiacie zdjęcia/katalogujecie czy puszczacie bezpośrednio na portale?

Ironek123

Wysłany: 2018-04-11, 22:53   

Myślę, że nie można obrażać się na kulturę masową.

Konrad Maz.

Wysłany: 2018-04-12, 06:56   

Aparat. Telefon jest przyrządem służącym do rozmowy, a poza tym może służyć (tak jak napisałeś) najwyżej do słyt foci pijanym gimnazjalistkom.
Kompakt vs lustrzanka: zależy do jakiego zdjęcia. Ale ogólnie zdjęcia robi człowiek, nie sprzęt, inaczej można by było dać wypasionego nikona gorylowi.
Nie obrabiam zdjęć, bo wtedy jak dla mnie kończy się fotografia, a zaczyna grafika (żeby nie było, podziwiam ludzi, którzy się na obróbce znają, ale to już całkiem inna sztuka). Zdjęcie zwyczajnie albo jest dobre albo nie, a ma przedstawiać to, co fotografik widział, a nie to, co chciałby zobaczyć.
W Internecie praktycznie nie publikuję. Może kiedyś.
Nie kończyłem kursu ani nic. Trzeba po prostu poznać ograniczenia i kaprysy swojego aparatu (na początku bywało, że przynosiłem 100-120 zdjęć i po przerzuceniu ich na coś większego od kilkucalowego LCD okazywało się, że wszystkie można wsadzić psu w dupę) i mniej więcej wiedzieć, jaki efekt chce się uzyskać na zdjęciu.

jesika35

Wysłany: 2018-04-17, 11:02   

Nie robię sobie zdjęć bo nie lubię na siebie patrzeć. Chociaż faktycznie teraz telefon służy do wszystkiego. Takie wszystko w jednym.

Odpowiedz do tematu