Zobacz temat - Mistrzostwa Świata 2017 - Forum Snookerowe | 147.pl

Szukasz nowego mieszkania w Gdańsku? Mieszkania Gdańsk - wszyscy deweloperzy z Gdańska w jednym miejscu
Forum Snookerowe | 147.pl Strona Główna Forum Snookerowe | 147.pl

Forum miłośników światowego snookera

147.pl  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Snooker 147.pl - Serwis snookerowy

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Mickey147
2018-09-27, 10:44
Mistrzostwa Świata 2017
Autor Wiadomość
Mati239

Wysłany: 2017-04-12, 19:59   Mistrzostwa Świata 2017

Ostatni dzień eliminacji do MŚ więc można rozpocząć temat odnośnie MŚ :)

Przez eliminacje nie zdołali przejść m.in. : Ricky Walden, Joe Perry czy Kurt Maflin. Na chwilę obecną blisko przegranej jest Mark Williams ( 7-8 z Caringtonem na ten moment ).

Prawdopodobnie będą to ostatnie MŚ dla Petera Ebdona. Po niesamowitym meczu pokonał 10-9 Michaela Holta i będzie miał szansę godnie się zaprezentować w Sheffield.

Jak zawsze trzymam kciuki za Ronniem, oby forma przyszła na najważniejsze zawody w sezonie. Patrząc na formę zawodników to chyba największe szansę na triumf ma Judd Trump. Jeśli nie zje go presja to ciężko będzie go pokonać.

Zapraszam do dyskusji :)

michalb

Wysłany: 2017-04-12, 20:36   Re: Mistrzostwa Świata 2017

Mati239 napisał/a:
Prawdopodobnie będą to ostatnie MŚ dla Petera Ebdona. Po niesamowitym meczu pokonał 10-9 Michaela Holta i będzie miał szansę godnie się zaprezentować w Sheffield.

Zapowiada zakończenie kariery, czy opierasz się na ocenie jego aktualnych możliwości?

Konrad Maz.

Wysłany: 2017-04-12, 20:47   

A kiedy rusza "właściwy" turniej?
Może uda mi się coś obejrzeć, ale na razie to nawet nie mam pojęcia co, kto, z kim i kiedy...

Mati239

Wysłany: 2017-04-12, 20:47   

Peter w tym roku kończy 47 lat, zakładam ,że profesjonalnie pogra 2-3 sezony. Jest 40 w rankingu a grać lepiej już raczej nie będzie. Format kwalifikacji gdzie trzeba grać 3 rundy jest niekorzystny dla Petera. W tym roku bardzo pozytywnie zaskoczył, nie dawałem mu większych szans z Holtem a jednak dał radę awansować. Może powtórzyć to za rok ale myślę ,że już powoli zmierza do zakończenia profesjonalnej kareriery. Może skupi się na trenowaniu zawodników ? Peter nie wygląda mi na typ Jimmiego , który będzie grał tak długo.

Turniej startuję w sobotę o 11

Rozpiska meczów :

http://www.snooker.org/res/index.asp?event=536

Finał sędziować będzie Jan Verhaas :)

Jester

Wysłany: 2017-04-12, 20:57   

Ja spodziewam się, że wygra ktoś z trójki: Trump, Ding, Ronnie.

Uważam, że osoby przepowiadające, że O'Sullivan nie jest już tak groźny i się "kończy", są w błędzie. W obu dotychczasowych turniejach potrójnej korony w tym sezonie był w finale. Na mniejsze turnieje nie musi się spinać, bo on już swoje udowodnił i osiągnął. Ale w Crucible znów powinien być niebezpieczny.

Ding może być zmotywowany, aby zadedykować tytuł zmarłej mamie, a poza tym już zna presje związaną z finałem w Crucible, teraz powinno być łatwiej.

A Selby? Wygrał już tyle w tym sezonie, że trudno oczekiwać jeszcze triumfu w Crucible. Myślę, że wynik, który uchroni go od wstydu jako obrońcy tytułu, to ćwierćfinał.

Pawell

Wysłany: 2017-04-12, 21:12   

Głównym faworytem (zapewne po wygraniu czterech turniejów w obecnym sezonie) jest Mark Selby, jednak nie sądzę, by obronił tytuł. Dopiero jutro o 11 odbędzie się losowanie par pierwszej rundy, jednak ćwierćfinał to minimum dla 33-latka. Osobiście nie pogniewałbym się na coś więcej, a obrona tytułu sprawiłaby, że chyba w wakacje odwiedzę Leicester.

W bardzo dobrej formie jest Judd Trump. Anglik udowodnił to w ostatnich turniejach, zresztą jeszcze w końcówce 2016 roku spisywał się ponad przeciętnie i bardzo możliwe było, że forma pójdzie jeszcze w górę. A jeśli zaufać młodemu snookerzyście, że jego dyspozycja nadal na takim poziomie to półfinał czempionatu powinien być dla niego minimum.

Nie należy również skreślać Ronniego O'Sullivana. Coś w tym jest - w tym sezonie prezentuje się dobrze, dwa finały największych turniejów i w Sheffield na pewno zaświadczymy jego obecności. Czy będzie finał? Są spore szanse, ale nie dałbym sobie na sto procent ręki uciąć. Zdarzyły mu się w ostatnim czasie wpadki. Plus jest taki, że z Trumpem zagrałby dopiero w finale.

Szkoda, że nie będzie Marka Williamsa, mamy za to Petera Ebdona. Na pewno groźni będą Chińczycy i myślę, że po części to będzie ich turniej. Xiao Guodong, Yu De Lu, Yao Bingtao, do tego Ding Junhui. Całkiem mocna ekipa. ;)

Konrad Maz.

Wysłany: 2017-04-13, 01:46   

Proszę mnie nie rozśmieszać Trumpem i Dingiem, jak mam w gębie bezalkoholowego Carlsa. Że o mało się nie udławiłem, to mniejsza, ale piwa szkoda :P

AnAr47
Vamos Rafa!

Wysłany: 2017-04-13, 09:04   

Konrad Maz. napisał/a:
Proszę mnie nie rozśmieszać Trumpem i Dingiem, jak mam w gębie bezalkoholowego Carlsa. Że o mało się nie udławiłem, to mniejsza, ale piwa szkoda :P

Myślisz, że Trump nigdy? ;-)
Byłaby szkoda - bo jest to jakość, która powinna być ukoronowana najwyższym tytułem, choć raz w karierze.
Jak dla mnie - jakość gry wyższa niż na przykład Dotta, Binghama, ba , pokuszę się nawet o stwierdzenie, że wyższa niż Selby'ego. I stawiam go w gronie faworytów. Drabinkę też ma nie najgorszą.
Gorzej z Rońkiem. Szon w pierwszej rundzie. O ile dobrze czytam drabinkę podaną przez Matiego. Szon i jakość gry, która mnie nie zachwyciła ostatnimi czasy.
Marka Selby'ego nie skreślam. Za to nie widzę z tytułem Dinga. W żadne "gry dla mamy" nie wierzę.
No, i tak życie wszystko zweryfikuje.. :lol:

Nadal - najpiękniejsze słowo świata..

Jester

Wysłany: 2017-04-13, 09:23   

Skoro była skuteczna "gra dla córki", to równie dobrze może być skuteczna "gra dla mamy". Chociaż okoliczności nieco inne. Myślenie stereotypowe ogranicza ogląd sytuacji, JPS-ie ;)

A to, że jakość gry Trumpa jest wyższa niż jakość gry Selby'ego jest tak samo oczywiste jak to, że Hendry ma więcej tytułów rankingowych od Davisa :mrgreen:

AnAr47
Vamos Rafa!

Wysłany: 2017-04-13, 10:58   

Jester napisał/a:
Skoro była skuteczna "gra dla córki", to równie dobrze może być skuteczna "gra dla mamy".

Eee - nie przekonuje mnie to zupełnie.
Gra się dla siebie ( dla sławy, pieniędzy, budowania własnej wartości..). Czasem ktoś gra dla publiczności - ale z reguły jak już ego zaspokojone - czyli jest bezpiecznie. Paru grywa dla publiki w sytuacjach gdy bezpiecznie nie jest ( Trampek dawniej czy np Kyrgios stale) i najczęściej nie kończy się to dobrze.
Dedykacje - dla córki , matki , ojca .. - to są już post factum. Wygrałam - dedykuję. Ale założenie "gram dla .." - przed eventem - to tylko dodatkowe obciążenia.

Nadal - najpiękniejsze słowo świata..

Odpowiedz do tematu