Zobacz temat - Mistrzostwa Świata 2018 - Forum Snookerowe | 147.pl

Szukasz nowego mieszkania w Gdańsku? Mieszkania Gdańsk - wszyscy deweloperzy z Gdańska w jednym miejscu
Forum Snookerowe | 147.pl Strona Główna Forum Snookerowe | 147.pl

Forum miłośników światowego snookera

147.pl  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Snooker 147.pl - Serwis snookerowy

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Mickey147
2018-09-27, 11:44
Mistrzostwa Świata 2018
Autor Wiadomość
michalb
akond

Wysłany: 2018-04-19, 18:01   

Pierwsze Crucible, które obserwowałem, to były MŚ 2005 (te, które wygrał Shaun).

Wtedy w pierwszej rundzie los również zetknął O'Sę z Magsem. Stephen prowadził 9:7 i w kolejnym frejmie doszedł do stołu (przy niezłym układzie, o ile pamiętam). W trakcie brejka spudłował i w efekcie przegrał 9:10.

Konrad Maz.
Konrad Maz.

Wysłany: 2018-04-19, 18:51   

Tak sobie czytam i zastanawiam się, czy Wy naprawdę wierzycie w to, że Mags jest w stanie ugrać więcej niż dwa i pół?
Niech jeszcze Wanda powróci na łono forum, to już w ogóle rozlegnie się wołanie o Megłajerze groźnym nawet dla najlepszych :lol:

Adam_OK napisał/a:
No i Kijów - pamiętamy! :mrgreen: :-P

Oczywiście, że pamiętamy.
Co Księciunio miał za pazurami (oprócz glutów z nosa, w którym zwykł dłubać z wielkim upodobaniem), też pamiętamy.
Akurat pewnie żaden z nich o finał nawet się nie otrze i będzie można zakrzyknąć, że oto po zbrodni nastąpiła i kara, bowiem jest na tym świecie sprawiedliwość :P

PS. Chętnie zobaczyłbym Stuarta jako jednego z finalistów, ale dobrze wiedząc, ile wspólnego mają zwykle moje życzenia z rzeczywistością, spodziewam się, że King Bing poleci najdalej w drugiej rundzie :P

Adam_OK
Moderator

Wysłany: 2018-04-19, 22:59   

michalb napisał/a:
Pierwsze Crucible, które obserwowałem, to były MŚ 2005 (te, które wygrał Shaun).

Wtedy w pierwszej rundzie los również zetknął O'Sę z Magsem. Stephen prowadził 9:7 i w kolejnym frejmie doszedł do stołu (przy niezłym układzie, o ile pamiętam). W trakcie brejka spudłował i w efekcie przegrał 9:10.

Miał łatwą różową z punktu na mecz i spudłował :P

A co do szans Magsa - możliwe, że wygra tak po dwa i pół frejma w obusesjach (czyli w sumie 5 :mrgreen: ), ale jak na zawodnika nierozstawionego, to Ron mógł lepiej trafić ;) W zasadzie obaj mogą powiedzieć, że marnie wylosowali :-P :mrgreen:

Co do grzechów Księciunia - owszem pamiętamy (np poddanie meczu z Heńkiem czy konferencję w Chinach), ilościowo Ron miał ich więcej niż Tołdi, ale jakościowo jego podnóżek go przebił :-P :mrgreen:

michalb
akond

Wysłany: 2018-05-06, 13:58   

No to mamy klasyka w finale - może warto uczcić go wpisem. :)

Do tej pory obaj Panowie w MŚ spotykali się trzykrotnie - za każdym razem w półfinale. W 1999 i 2000 wygrywał Mark, w 2011 John (ten mecz mam jeszcze dość świeżo w pamięci).

Konrad Maz.
Konrad Maz.

Wysłany: 2018-05-07, 23:02   

Teraz mogę już to napisać.
Do ostatka (zwłaszcza, kiedy Higgy doszedł na 15-15) obawiałem się, że będzie powtórka z pamiętnego finału UKC po wyprawie kijowskiej i Jasiowym banie.
A tymczasem...

Wielki szacunek dla Williamsa za tytuł.
A chyba jeszcze większy za to, że wytrzymał końcówki z Chomikiem Tartacznym i Higginsem. Przecież 'stary' Borsuk rozsypałby się tam osiem razy i pod koniec stanowiłby jeno rozmazane tło dla przeciwnika.
Aż chce się powiedzieć: A może by tak (za rok, za dwa...) jeszcze raz...? :)

BRAWO, BRAWO MARK J. WILLIAMS.

PS. Czekamy na wiaderko do lodu, albowiem jak rzekł Hieronim Zaleski do Jana Sobieskiego, słowo się rzekło, kobyłka u płota! :D

Wanda

Wysłany: 2018-05-07, 23:12   

Cudnie!
Lepszy byłby tylko Ronnie z pucharem, ale skoro nie ma się tego, co się bardziej lubi, to trzeba się zadowolić jednym z Trzech Muszkieterów :)

Na wiaderko z lodem pewnie jednak Mark się nie zdobędzie :-P

Konrad Maz.
Konrad Maz.

Wysłany: 2018-05-07, 23:47   

Wanda napisał/a:

A jednak :D
https://www.bbc.com/sport/live/snooker/43533161

(link przysłany mi przez Wandę)

Wanda

Wysłany: 2018-05-08, 07:23   

Honorowy facet z tego Marka :) :) :)

michalb
akond

Wysłany: 2018-05-08, 08:21   

Gratulacje dla Marka! Pasjonujący finał.

Ciekawostka: za każdym razem, gdy Borsuk zdobywał mistrzostwo, wynik finału był identyczny (18:16). To tłumaczy, dlaczego najpierw musiał roztrwonić przewagę (a było przecież już 14:7) :lol: .

Konrad Maz.
Konrad Maz.

Wysłany: 2018-05-08, 12:53   

Wanda napisał/a:

Wujek Barry stał na straży dobrych obyczajów i zadbał o ręcznik :)
Za rok ręcznik już nie pomoże, MJW obiecał, że po ewentualnym zwycięstwie w finale zrobi w takim stroju gwiazdę :D

michalb napisał/a:
Ciekawostka: za każdym razem, gdy Borsuk zdobywał mistrzostwo, wynik finału był identyczny (18:16). To tłumaczy, dlaczego najpierw musiał roztrwonić przewagę (a było przecież już 14:7) :lol: .

Fajnie to wynalazłeś, dzięki :)
Jednak pozostanę przy teorii dotyczącej mocy sprawczej typowania wyników od półfinałów wzwyż przez... i tu zamilknę, jako że modestia moja jeno męstwu jest równa :D

Odpowiedz do tematu