Zobacz temat - Dyskusje na temat sprzętu snookerowego - Forum Snookerowe | 147.pl

Szukasz nowego mieszkania w Gdańsku? Mieszkania Gdańsk - wszyscy deweloperzy z Gdańska w jednym miejscu
Forum Snookerowe | 147.pl Strona Główna Forum Snookerowe | 147.pl

Forum miłośników światowego snookera

147.pl  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Snooker 147.pl - Serwis snookerowy

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje na temat sprzętu snookerowego
Autor Wiadomość
.Bartek.
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-02, 19:12   Sprzedam kij + minibutt + przedłużka teleskopowa + case!

Aukcja: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=222166286

Przedmiotem licytacji jest następujący zestaw:
- Ręcznie wykonany kij snookerowy firmy JX; skręcany w 3/4; jesion; 57 inch (147cm); tip 9,5mm (Elk Master); 19 uncji; efektownie wykonany butt (oczywiście w 100% drewniany, żadnych elementów metalowych w środku i innych wynalazków); kij nie posiada żadnego dziadowskiego lakieru ani laminatu
- Minibutt 6 inch (17cm); szybka złączka
- Przedłużka teleskopowa 19-34 inch (49-81cm); szybka złączka
- Aluminiowy case (walizka)
- Uchwyt magnetyczny na kredę
- Kreda Triangle

Wszystko w idealnym stanie i pachnie nowością :) (jedynie na walizce jest kilka niewielkich rys). Kijem grałem dosłownie raz (raczej, żeby trochę "obić" nowego tipa, niż pograć)! Został specjalnie sprowadzony z Kanady, sklepowa cena takiego zestawu wynosi ok. 800zł. Sprzedaję tak tanio, ponieważ muszę jak najszybciej kupić piec do gitary basowej i zależy mi na czasie. Moją wiarogodność potwierdza czołowe miejsce w łódzkim snookerze. Oczywiście istnieje możliwość obejrzenia całego zestawu przed licytacją.

ps. Jeśli pomyliłem dział to proszę o przeniesienie, jeśli coś jest niezgodne z regulaminem (a nie zauważyłem) to proszę o wywalenie.

Malin
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-11, 18:58   Pozycjoner

Czy też zauważyliście, że gracze proszą o wyczyszczenie białej w momentach, w których jest ona w minimalnie innym miejscu niż by chcieli, czy też ja jestem delikatnie przewrażliwiony? Wydaje mi się, że to jednak jest celowe zagranie, gdyż pozycjoner nigdy nie daj stuprocentowej gwarancji, że biała wróci na swoje miejsce.

Mickey147
Moderator
Fan Hendry'ego

Wysłany: 2007-08-11, 19:01   

Myślisz, że nie daje? Chyba raczej go wypróbowali zanim zaczęto go używać w zawodowym snookerze. Jest dokładny i przydatny. No i raczej nie jest przewrażliwiony. Gdy biała nie słucha zawodnika, to lepiej ją wyczyścić. :-D

JPS
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-11, 19:03   

Malin, myślę, że to wynika nie tyle z chęci przestawienia białej (czy jest tak jak mówisz, nie wiem, nigdy nie miałem pozycjonera w ręku), co z tego, że kiedy biała potoczy się inaczej, nić by na to wyglądało, można pomyśleć, że czyszczenie się przyda.
Poza tym wydaje mi się, że sędziowie (przynajmniej pierwsza trójka, czyli imho Verhaas - Tabb - Williams) po skorzystaniu z pozycjonera jeszcze i tak mogą skorygować położenie białej, gdyby było coś nie tak.
W każdym razie jakiejś spiskowej teorii dziejów w prośbach o czyszczenie bym się nie dopatrywał. Jeśli już, to prędzej może chęci "przedłużenia" gry i potrzymania przeciwnika w niepewności. Taka mała wojna nerwów. W czym celuje chyba Ebdon, który czasami chyba najchętniej kazałby czyścić białą bilę dwa razy po każdym zagraniu :)

Nadia_wts
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-11, 19:04   

Dokładnie. Myślę że skoro zawodnik już skopał pozycję i boi się że to wina kicka(?) to ne chce ryzykować że kolejny kick(?) zepsuje mu zagranie. A swoją droga ktoś się orientuje ile waży taki pozycjoner?(tak wiem dziwne pytanie ale nurtuje mnie od dłuższego czasu ;-) ) i z czego jest wykonany?

Lefti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-12, 08:58   

Jest wiele rodzajów pozycjonerów. Podwójny (dwie połówki kwadratu, w którym wycięto odpowiednio wymierzone koło, zakładane po dwóch stronach bili), różne rodzaje (różnią się kształtem) pojedynczych. Kiedyś na oficjalnej stronie Eriana Williamsa (http://www.prosnookerref.com/), dziś nie działającej, była seria zdjęć pozycjonerów. Materiał? Również dowolny - kauczuk, kość słoniowa ??, aluminium (czyt. glin :D ), ew. jakieś mieszanki plastyku, tudzież polimery.

Mickey147
Moderator
Fan Hendry'ego

Wysłany: 2007-08-12, 09:38   

Najlepszy (yyy... najładniejszy :-D ) pozycjoner ma Erian Williams. Jest bardzo ładny, ale chyba waży nieco więcej niż inne.

domino
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-12, 09:46   

czy pozycjoner sędziowie muszą sobie kupić/wybrać sami, czy światowa federacja snookera Im daje jakiś tam pozycjoner?

Mickey147
Moderator
Fan Hendry'ego

Wysłany: 2007-08-12, 09:50   

Chyba mogą sobie kupić, bo na przykład Williams raczej sam sobie sprawił taki fajny. :-D Ale jak nie chcą, to chyba federacja im daje, ale nie wiem.

domino
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-12, 09:58   

Ciekawe czy drogi taki pozycjoner? Nie wie ktoś? Czy jest dostępny w jakichś polskich sklepach?
Dzięki Mickey! :D
Jaki ma Wiliams to szczerze mówiąc nie widziałem, ale kiedyś widziałem (nie wiem u jakiego sędziego) takie pozycjonery, że na przykład jak jest czerwona do czyszczenia to czerwony, jak białą trzeba wyczyścić to biały, a jak czarną to czarny... Nie wiem może mi się coś pomyliło, ale tak mi się wydaje...

Odpowiedz do tematu