Zobacz temat - Komentatorzy snookera - Forum Snookerowe | 147.pl

Szukasz nowego mieszkania w Gdańsku? Mieszkania Gdańsk - wszyscy deweloperzy z Gdańska w jednym miejscu
Forum Snookerowe | 147.pl Strona Główna Forum Snookerowe | 147.pl

Forum miłośników światowego snookera

147.pl  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Snooker 147.pl - Serwis snookerowy

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentatorzy snookera
Autor Wiadomość
Mickey147
Moderator
Fan Hendry'ego

Wysłany: 2008-07-16, 19:02   Komentatorzy snookera

Zapraszam do rozmowy! Jaki jest Wasz ulubiony komentator i jakie cechy uważacie u komentatorów snookera za najważniejsze?
Jeśli o mnie chodzi, to najbardziej cenie u komentatorów mówienie ciekawie mimo nudnego meczu (co świetnie robią Panowie Kruk i Jewtuch). Bardzo lubię komentrarz Ted Lowe, ale nasi komentatorzy nie są źli, tylko robią trochę błęów językowych.
A co Wy sądzicie?

krmz'nka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-16, 19:32   

Osobiście nie miałam okazji posłuchać innych komentatorów oprócz Mike'a i Joe'a z brytyjskiego eurosportu (nie mam pojęcia, jak mają na nazwisko) - słucham wtedy, gdy jest awaria komentarza lub kilkugodzinna fascynacja językiem angielskim zmusza mnie do eksperymentowania z guzikiem przełączania języka w TV. Szczerze mówiąc - jak dla mnie zbyt sucho komentują, chociaż momentami nawet fajnie posłuchać.

Mickey147
Moderator
Fan Hendry'ego

Wysłany: 2008-07-16, 20:00   

Mike to chyba był Hallett, a Joe to nie mam pojęcia. Właśnie Ted Lowe też sucho komentował ( :-/ ) ale Jego głos był taki trochę tajemniczy, że chcialo się słuchać. ;-) :-)

Mickey147
Moderator
Fan Hendry'ego

Wysłany: 2013-02-07, 20:33   

Warto pod ponad czterech latach odświeżyć temat, a to za sprawą wywiadu z Clivem Evertonem, który znalazłem na YouTubie. Jeden z najsłynniejszych komentatorów w historii snookera wypowiada się m.in. na temat wprowadzonych zmian przez Barry'ego Hearna, afer korupcyjnych, swojego rozstania z BBC po 30 latach, emeryturze Hendry'ego, decyzji O'Sullivana o powrocie (lub też nie) do snookera i wielu innych kwestii. Warto poświęcić te 22 minuty, wywiad jest świetny. :)

Kijaczu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-08, 11:49   

Rozumiem, że nasi rodzimi komentatorzy to obciach tak? :D

Ja tam ich lubię, ale widzę, że na forum nikt się nie przyznaje :D

JPS-bis

Wysłany: 2013-10-08, 12:44   

O przepraszam, kiedyś dość popularny był temat bodajże 'gagi komentatorów', w którym niejednokrotnie dawaliśmy wyraz swojej dozgonnej miłości do duetu z polskiego ES :lol:

Nosferatu

Wysłany: 2013-10-08, 13:01   

Ogólnie duet Jewtuch, Kruk jest OK, może to kwestia osłuchania się z nimi (już trochę czasu komentują), choć wielokrotnie mijają się z prawdą jak mówią coś "z głowy", ale z reguły sprawdzą i prostują przepraszając :mrgreen:
Dawniej był jeszcze jeden człowiek co komentował, ale na tą chwilę nie pamiętam. Wieczorem włączę stary VHS i napiszę ;-) Komentował spotkanie Ronnie O'Sullivan v Stephen Hendry.

Mickey147
Moderator
Fan Hendry'ego

Wysłany: 2013-10-08, 13:57   

Nosferatu napisał/a:
Dawniej był jeszcze jeden człowiek co komentował, ale na tą chwilę nie pamiętam. Wieczorem włączę stary VHS i napiszę ;-) Komentował spotkanie Ronnie O'Sullivan v Stephen Hendry.

Jacek Laskowski? Za "moich" snookerowych czasów już nie komentował, ale wiem, że kiedyś to robił. Słyszałem go tylko komentującego mecze Warsaw Snooker Tour, np. tutaj: http://www.tudou.com/programs/view/hl4rVi1U4yk/
Ostatnio zmieniony przez Mickey147 2013-10-08, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  

Kijaczu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-08, 14:23   

dla mnie Jewta i Kruk są super :) Tak jak kolega wyżej napisał. Nawet gdy robią gafę to przepraszają co np u komentatorów piłkarskich jest niespotykane ;)

Ładnych parę lat temu gdy nie usłyszałem przed snem "snookerowych snów" to spać nie mogłem ;p
Ostatnio zmieniony przez Kijaczu 2013-10-14, 11:29, w całości zmieniany 1 raz  

Nosferatu

Wysłany: 2013-10-08, 16:49   

Mickey147-brawo, właśnie o tego Pana mi chodziło! ;-)
Mam kilka spotkań na starych VHS i właśnie w latach ok.2001-2003, komentowali Przemysław Kruk oraz Jacek Laskowski np. finał Hendry v O'Sullivan British Open, LG Cup 2003 finał Williams v Higgins. Nawet mam nagrany max Higginsa w meczu przeciwko M.Judge. :-)
Nie wiem, czy ktoś z forum pamięta, jak komentatorzy podawali w czasie transmisji nr telefonu (pewnie służbowy :mrgreen: ), i można było wysyłać sms z odpowiedzią na uprzednio zadane pytanie/zagadkę, lub samemu zadać pytanie. To była świetna sprawa, siedzicie sobie przed TV, oglądacie snooker'a i nagle słyszycie odpowiedz na pytanie, które sami zadaliście z pozdrowieniami po imieniu :-)

Tutaj dowód. Foty wykonane ze wspomnianych VHS

Zdjęcie0526.jpg
Plik ściągnięto 199 raz(y) 111,76 KB

Zdjęcie0527.jpg
Plik ściągnięto 150 raz(y) 98,78 KB

Odpowiedz do tematu