Zobacz temat - Pytania. - Forum Snookerowe | 147.pl

Szukasz nowego mieszkania w Gdańsku? Mieszkania Gdańsk - wszyscy deweloperzy z Gdańska w jednym miejscu
Forum Snookerowe | 147.pl Strona Główna Forum Snookerowe | 147.pl

Forum miłośników światowego snookera

147.pl  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Snooker 147.pl - Serwis snookerowy

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Implant
2008-04-30, 07:31
Pytania.
Autor Wiadomość
JPS
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-25, 17:22   Pytania.

Pomyślałem sobie, że czegoś takiego nie ma.
Niekiedy nasuwa sie jakieś pytanie w związku z informacją o zawodniku, a nie pasuje ono do tematu zawodnika... Jeśli się wysłowiłem.
Może niezłym pomysłem byłby dział, w którym można je zadać? Myślę, że trochę "oczyściłoby" to działy dotyczące zawodników / turniejów. Poza tym kiedyś chyba zastanawialiśmy się nad działem, w którym użytkownicy mogliby zadawać pytania...

To na początek ja.
A' propos breaków maksymalnych Neila R. (przy okazji podziękowania dla Adiego za informację, w jakich turniejach je wbijał). Jak to jest z tymi breakami uznawanymi za oficjalne? Jak zauważyli Adi i Admin, te z Mastersa (choć nie jest to turniej rankingowy) się liczą. Z innych turniejów nie-rankingowych już nie.
Rozumiem, że Masters ma wielki prestiż i to dlatego... Ale czy jest jakaś żelazna reguła, która mówi o tym, z jakich turniejów dokonania mogą / nie mogą być uznane za "oficjalne"?
(Taki właśnie przykład pytanka, które nie pasuje do żadnego tematu.)

PS. Jeśli ktoś z Moderatorów uzna ten temat za niepotrzebny, to proszę go skasować.
PPS. Oczywiście mam na myśli pytania związane ze snookerem, jakby kto pytał :) Przepisy, turnieje, zasady, breaki... różne takie rzeczy.

domino
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-25, 18:34   

Nie wiem jak to jest z tymi brejkami. Które są uznawane za oficjalne, a które nie.
Mam inne pytanie dotyczące zawodnika: Chciałbym się dowiedzieć czegoś o Jamie Jonesie. Chyba rok temu widziałem Go w jakimś turnieju. Na www.worldsnooker.com jest tylko m. in. Official Ranking: "9th (Pontin's International Open Series)" O co chodzi? Dziewiąta pozycja? Ktoś chyba w dziale o filmach umieścił link do filmiku z Nim i mi się tak przypomniało, że kiedyś Go widziałem i Go zapamiętałem. Chciałbym się dowiedzieć, którą ma pozycje w rankingu, bo "9th (Pontin's International Open Series)" nic mi nie mówi. Jeśli dobrze pamiętam (a może pomyliłem Go z innym zawodnikiem?) Jamie Jones prowadzi kij po policzku, a nie po brodzie. Tak zapamiętałem z turnieju, w którym Go widziałem.
Z góry dziękuje za odpowiedź.

pacior
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-25, 19:36   

Cytat:
Ale czy jest jakaś żelazna reguła, która mówi o tym, z jakich turniejów dokonania mogą / nie mogą być uznane za "oficjalne"?

Mysle, ze chodzi tutaj o regule Swiatowego Zwiazku :) Jezeli turniej, ktoremu patronuje Zwiazek/Federacja (nie wiem jak to nazwac :) Niepotrzebne skreslic ;) ) to breaki z tych turniejow sa zaliczane do dorobku zawodnika. Obojetnie czy jest to turniej rankingowy, czy nierankingowy. Te ktore sa teraz w MT (np. China, Shanghai, Mastres, UK, NIT, MŚ) sa na wymogach Federacji/Zwiazku, i dlatego breaki z tych turnieji sa zaliczane. A co do tego czemu turniej XYZ nie jest opatrzony to zelezy od rodzaju stolu. Takie ja mam zdanie na ten temat, i mysle, ze jest ono (chyba, bo 100% pewnosci nie mam) prawdziwe ;)

Cytat:
Chciałbym się dowiedzieć czegoś o Jamie Jonesie

Moze to Ci cos o nim powie ;) http://www.globalsnookerc...jamie_jones.htm

----

Dla ciekawskich zalaczam jeszce pare zdjec Jamiego Jones'a ;)

Olcia
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-26, 20:29   

A ja mam pytanie z troche innej beczki. Ile trwa regulaminowa przerwa pomiędzy sesjami ( danego dnia) i czy kiedykolwiek zdażyło się żeby skrócono sesje ( poza sytuacja w 3 sesji finału MŚ'07). Znowu namieszałam, ale chyba da sięzrozumieć o co pytam :-P

Snooker!
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-26, 21:31   

Wydaję mi się, że takiego ustalonego czasu nie ma, jednak myślę żę conajmniej 1,5h czy nawet 2h zawodnicy i sędzia powinni mieć na odpoczynek. Sesje skracają zawsze, jak gra McManus z Ebdonem :-) A tak na poważnie, kiedy zawodnicy dość długo grają, sędzia ma prawo przerwać pojedynek, kiedy uzna że do rozpoczęcia sesji zostało zbyt mało czasu.

O ile mi się zdaje, na MŚ była sytuacja, kiedy zawodnicy nie mogli rozpocząć frejma po określonej godzinie, ale to pierwszy tego typu przypadek z jakim się spotkałem.

radik444
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-26, 22:30   

A ja mam dość trudne pytanie. Jeśli jest nieodpowiednie, lub nikt nie odpowie na nie to mam prośbę do moderatorów żeby je usunęli. Ile breaków maksymalnych padło w historii snookera (turniejowych oczywiście)

Snooker!
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-26, 23:05   

Sprecyzuj pytanie. Jeżeli nieoficjalnych, to były ich setki, a jeżeli chodzi o oficjalne, to było ich 56.

domino
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-27, 09:05   

A ja mam kolejne pytanie. Tym razem dotyczące brejków maksymalnych Ronniego O'Sullivana. Na 147.pl jest napisane: "Nawyższy break turniejowy: 147 (7 razy)". A na worldsnooker.com jest napisane: "Highest Tournament Break: 147 - six times". A to oznacza, że wbił 147 punktów sześć razy. Już pacior_89 tłumaczył na początku jak to jest z tymi brejkami maksymalnymi, ale dalej nie rozumiem, dlaczego różne źródła różnie podają.
Z góry dziękuje.
PS. Dziękuje pacior za zdjęcia i link o Jamiesie.
PS. Chciałem zadać to pytanie, co radik444, ale nie wiedziałem jak. :P Dzięki.

Glazus
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-27, 11:16   

Wynika to zapewne z tego, iż niedawno Ronnie wbił maxa na turnieju pokazowym (kilkeny masters, czy jakoś tak... a może nawet zupełnie inaczej :P ) - który to turniej nie był organizowany przez świadową federację, więc nie powinien sie wliczać do brejków oficjalnych... No i właśnie worldsnooker tego brejka 'nie zaliczył' a 147.pl tak...

adi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-27, 11:27   

Jak O'Sullivan wbił "maksa" 6 razy to ja mam pytanie czy wszystkie 8 "maksów" Hendrego to oficjalne "maksy" :?:

Odpowiedz do tematu